Design, którego doświadczasz

Ekspozycje, pokazy oraz warsztaty, które odbędą się podczas nadchodzącej edycji NZD, skupiać się będą na tak istotnych sferach ludzkiego życia, jak ogólnie pojmowany dobrostan fizyczny i psychiczny, poczucie wspólnoty, zabawa, samorozwój i odczuwanie piękna. Między innymi właśnie z tego powodu jednym z głównych założeń organizatorów jest stworzenie w ramach wydarzenia przestrzeni, w której uczestnicy będą mogli doświadczyć designu – dotknąć, wypróbować, zobaczyć funkcjonowanie prezentowanych przedmiotów. Szczególnie ciekawie zapowiadają się prezentacje robotów medycznych i rehabilitacyjnych, między innymi robota LUNA EMG zaprojektowanego przez Jadwigę Husarską czy medycznych egzoszkieletów. Zobaczymy i przetestujemy nową kolekcję Santiago zaprojektowaną przez René Šulca dla marki TON a przeznaczoną dla osób z ograniczeniami  ruchowymi.

Wspaniałym doświadczeniem procesu projektowania będą na pewno warsztaty tworzenia biżuterii z wybitną projektantką Anną Orską połączone z prezentacją jej premierowej kolekcji Mexico. Dzięki wystawie ZASOBY, prezentowanej podczas ARENA DESIGN w Poznaniu, zobaczymy, jak wygląda proces projektowania od idei, poprzez tworzywo a na produkcie ostatecznym skończywszy. W sekcji „recyklingowej” zobaczymy prace nadające „drugie życie” zużytym materiałom.

 

Noc niepowtarzalnych wrażeń

 

Podczas  11. Nocy z Design_em na pewno zobaczymy czołówkę wzornictwa polskiego, a więc najnowsze kolekcje Jadwigi Husarskiej, Tomasza Augustyniaka, nową odsłonę TRE Tomka Rygalika, instalację Cristals Oskara Zięty, szkło Eli i Sebastiana Pietkiewiczów, ceramikę Bartka Mejora i Bogdana Kosaka, zabawne projekty  Bartosza Muchy, nowe dokonania Duetu Pawlak&Stawarski czy Agnieszki Bar. Ale to nie wszystko, specjalne kolekcje dedykowane Nocy z Designem zaprezentuje wrocławska Pracoffnia Tomasza Chołuja i Jerzego Gomółki, nie zabraknie wystawy Marek Dolnośląskich, czyli prezentacji prac projektantów i firm z Dolnego Śląska. Swoje najnowsze prace zaprezentują uczelnie artystyczne z całej Polski, podziwiać będzie można też unikatową prezentację renowacji organów w Kościele Garnizonowym. Na pewno zobaczymy kolejny projekt fotograficzny Pawła „Totoro” Adamca – „Królowie Lubelscy”. A wydarzeniem zupełnie bez precedensu będzie pokaz mody Wearable Art., czyli „sztuki noszonej” z kolekcji alternatywnej projektantki mody, Niki Danielskiej, zdobywczyni nagrody głównej w światowym konkursie 2018 World of Wearable Art Awards w Nowej Zelandii. Nie zabraknie oczywiście warsztatów i konkursów. Podczas Nocy z Designem swoje nowe kolekcje zaprezentują najemcy Galerii Wnętrz Domar. Specjalną Strefę Stylu radia RAM poprowadzą Krzysztof  Majewski wraz z Aldoną Mioduszewską, znani z anteny z cyklu audycji o wzornictwie „Domowa Galeria Stylu”.

 

Gwiazda designu

Nowością i początkiem cyklu będzie konkurs GWIAZDA NOCY Z DESIGNEM. Udział w nim wezmą największe uczelnie artystyczne z Polski i wytypują projekty studentów lub pracowników naukowych, które, ich zdaniem, najlepiej odzwierciedlają ideę przewodnią tegorocznej edycji NzD – PROJEKT: CZŁOWIEK. Co ważne, Gwiazda Nocy z Designem to nagroda publiczności. Gwiazdę wybiorą goście wydarzenia, ponieważ w zamyśle organizatorów to „normalny” człowiek ma „zderzyć się” z projektem i to on oceni nie tylko jego estetykę, ale i użyteczność.

Event wystawienniczo-edukacyjno-sprzedażowy 13 czerwca 2019 w godzinach 19-24

Wystawy od 13 do 30 czerwca 2019, Galeria Wnętrz Domar, Wrocław, ul. Braniborska 14