Dobry tydzień projektanta to cyklicznie organizowane warsztaty, w których udział mają zaszczyt wziąć laureaci konkursu “Wizja Wypoczynku”, organizowanego przez fundację Piotra Klera. W tym roku taką szansę otrzymały cztery projektantki. Każdej z nich, w drodze losowania, zostało przydzielone zadanie projektowe oraz firma zajmująca się produkcją mebli.
Finalnie powstały dwa zespoły: pierwszy, współpracujący z markami KLER oraz MEBLE JONCZYK oraz drugi, pod opieką marki Sit-Sit i NOVELLE.

W warsztatach uczestniczyły:

Emilia Gabryjel, Joanna Lenart, Agnieszka Pluszczewicz, Alicja Plewako

Poznanie możliwości realizacyjnych i technologicznych poszczególnych firm było wstępem do prac nad prototypami mebli. Uczestnicy warsztatów mieli dostęp do hal produkcyjnych, mogli podpatrywać tajniki i poznawać sekrety firm partnerskich. Na tej bazie powstało mnóstwo pomysłów, sterty szkiców i całe notesy koncepcji, które – po konsultacji z producentem – nie wytrzymywały starć z limitowanym czasem realizacji, możliwościami produkcyjnymi i materiałowymi.
Przełomowym momentem warsztatów było Forum Projektanta, podczas którego, we wspólnym gronie, zaprezentowane zostały wszystkie najbardziej rokujące koncepcje. Spośród nich, po burzliwej debacie, wyłoniono projekty, które mają zostać zrealizowane w formie prototypów. Kilka następnych dni upłynęło pod znakiem konfrontacji idei z rzeczywistością. Jej rezultaty obie grupy zaprezentowały 13 września podczas wernisażu wystawy powarsztatowej.