ILUSTRAGAN 3 to kolejna odsłona projektu organizowanego przez Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, w jego ramach którego prezentujemy Opolanom twórczość studentów w zakresie ilustracji, różnorodną zarówno pod względem formalnym, jak i koncepcyjnym. Tegoroczna edycja powstała we współpracy z Opolskim Ogrodem Zoologicznym i jest poświęcona mieszkańcom ZOO.
Wystawa zostanie oficjalnie otwarta 4 czerwca i można ją oglądać do 23 czerwca. Komisarzami Ilustraganu 3 są studentki – Patrycja Kostyra i Emilia Święcka, a opiekunami artystycznymi dr hab. Magdalena Hlawacz oraz dr hab. Grzegorz Gajos.

Ilustragan jest na pokaz i do użytku. Dla starych i młodych. Tu się rysuje, maluje, wycina, brudzi, szyje, klei, chlapie, odbija, paprze, skanuje, zamienia na krzywe. Składamy obrazki, żonglujemy literami. Mamy dużo kredek i robimy ładne rzeczy. Wszystko z głowy, pan spojrzy!
Jest na odświętne okazje i na co dzień. Na plakat, do gazety i do książki. Na podróż, na tapetę i komuś na złość. Inspiruje, komentuje, żartuje, bawi, wymyśla, przesadza. Puszcza oko do każdego. (Aleksandra Rodzik)

Galeria Zamostek & Fotogaleria
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu im. Jana Pawła II
ul. Minorytów 4
45-017 Opole

wernisaż wystawy / 4 czerwca 2018 godz. 18.00