W imieniu Patronów, Sponsorów, Partnerów i Organizatorów serdecznie zapraszamy w dniu 6 czerwca do Dobroteki na Inaugurację ŚLĄSKIEGO CZERWCA PROJEKTOWEGO.

W programie:

– 12.00 powitanie gości, podsumowania i plany
– 12.30 prezentacja FESTIWAL WYSOKICH TEMPERATUR
– 13.00 prezentacja LETNIA AKADEMIA GIER
– 13.30 SWEET FOCIA Z DOBRYM DESIGNEM, ogłoszenie nowej edycji konkursu

– 14.15 WIZJA WYPOCZYNKU 2016 ogłoszenie wyników pierwszego etapu konkursu, wręczenie nagród laureatom, wystawa nagrodzonych projektów
– 14.45 nowa marka meblowa DO_M – prezentacja kolekcji
– 15.00 Video – mapping w APARTAMENCIE PRZYSZŁOŚCI

– firma Barlinek partner warsztatów NAJSZLACHETNIEJSZA FORMA PRZETWORZENIA DREWNA obdaruje gości sadzonkami drzew.

 
Inicjatywa pod nazwą ŚLĄSKI CZERWIEC PROJEKTOWY, zorganizowana po raz pierwszy w 2014 r. dowiodła, że Śląsk może poszczycić się własnymi przykładami dobrego projektowania i warto to propagować nie tylko w regionie ale w Polsce i w świecie. Dlatego rozpoczęte działania kontynuowaliśmy w roku 2015, a dzisiaj jesteśmy przekonani, że ŚLĄSKI CZERWIEC PROJEKTOWY na trwałe wpisze się w ogólnopolski kalendarz imprez dotyczących designu. Do tej pory, na licznych wystawach zaprezentowaliśmy projekty i realizacje powstałe w regionie, prace studenckie i dyplomy partnerskich uczelni. Zapraszaliśmy także na wykłady i warsztaty z projektantami, którzy starali się dostarczyć odwiedzającym inspiracji do kształtowania własnego otoczenia, a artyści rzeźbiarze podczas pleneru pokazywali inne podejście do mebla ze szczególną dbałością o indywidualizm formy. Dzieci i dorośli mogli się przekonać, że gry i zabawy mogą uczyć projektowania a performer podpowiadał ile funkcji może pełnić prosty przedmiot z naszego otoczenia. Takie i wiele innych działań przeprowadziliśmy w czerwcu 2014 i 2015 roku w gronie wypróbowanych partnerów pod hasłem ZJEDNOCZENI DESIGNEM. Na interesującym nas obszarze Śląska znajduje się wiele instytucji, które dbają o promocję dobrych praktyk projektowych. Projekty realizowane były w 6 miastach obejmujących 3 śląskie województwa (dolnośląskie, opolskie i śląskie). W ponad 60 wydarzeniach uczestniczyło około 5000 osób zarówno dzieci jak i dorosłych, profesjonalistów i sympatyków designu.
W imieniu organizatorów zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w tegorocznych wydarzeniach, które przygotowaliśmy między innymi po to, aby nasza wrażliwość pozwalała odróżniać rzeczy, które dla innych wyglądają tak samo.