Wystawa poplenerowa rzeźbiarskich form użytkowych w Galerii Wnętrz DOMAR we Wrocławiu, ul. Braniborska 14.

Czynna od 22 czerwca o godzinie 20.00 możliwość spotkania autorów niektórych prac i otrzymania katalogu.

Trzeci plener rzeźbiarski zorganizowany w 2016 roku przez Dobrotekę we współpracy z instytucjami zajmującymi się meblarstwem włącza się do dyskusji o designie – prezentując nurt celebrujący autorską formę wykonaną przez artystów rzeźbiarzy, obdarzoną użytkowymi funkcjami.

Drewno od zawsze było cenione jako materiał w wyposażaniu wnętrz i produkcji meblarskiej ze względu na walory estetyczne i naturalne ciepło którego dostarcza użytkownikom. W dobie wszechobecnej produkcji masowej warsztaty wykorzystując potencjał polskich artystów rzeźbiarzy i lokalne zasoby drewna oferują jednostkowe realizacje zaspakajając potrzebę posiadania mebli unikatowych. Niepowtarzalny charakter formy doskonale uzupełnia szlachetność użytego naturalnego materiału, drewno zyskuje na wartości, stając się materiałem szlachetnym i luksusowym.

Warsztaty odbyły się w Dobrodzieniu w 2016 roku. W warsztatach uczestniczyli artyści: Olga Micińska, Dariusz Nowak, Wit Pichurski, Marek Ruszkiewicz, Anna Siekierska, Maciej Tabor, Jan Tomza, Mateusz Wójcik.

IMG_8346 IMG_8223 IMG_8338 20131117_MG_1973-800