Tegoroczna Noc z Designem przyciągnęła do Galerii Wnętrz DOMAR tłum fanów dobrego polskiego designu. Szósta edycja imprezy rozpoczęła się klimatyczną nocą podczas której nie zabrakło dobrej zabawy, niespodzianek, sztuki, spotkań z ciekawymi ludźmi, a przede wszystkim dobrego wzornictwa prosto z polskich sklepów.

Już od rana na Braniborskiej 14 czuło się klimat odświętnych przygotowań. We wszystkich sklepach i salonach na terenie galerii ustawiano na eksponowanych miejscach nowe meble, układano katalogi, czekano na przybycie zaproszonych gości.
„Obecne na terenie galerii firmy bardzo poważnie traktują Noc z designem – sprowadzają na tę okazję nowości, prezentują premierowe kolekcje, zapraszają projektantów. Przyjeżdża do nas osobiście wielu szefów i właścicieli przedsiębiorstw – dlatego dla naszych klientów Noc to wyjątkowa okazja by poznać ludzi, którzy stoją za kupowanymi przez nich meblami i innymi przedmiotami wyposażenia wnętrz, by dowiedzieć się czegoś więcej o interesujących nas markach nie z katalogu czy strony internetowej, ale z pierwszej ręki. Z kolei dla naszych najemców to możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z architektami, projektantami i klientami ostatecznymi, poznania ich oczekiwań.” – mówi Katarzyna Świętek, kierownik marketingu Galerii Wnętrz DOMAR. „Kiedyś kontakt między klientem, a rzemieślnikiem był osobisty, bliski, zindywidualizowany. Dzisiaj rzadko mamy okazję, by zbudować taką relację – Noc z Designem daje możliwość poznania nie tylko dobrych przedmiotów, ale przede wszystkim tworzących je ludzi.”

Punktualnie o godz. 20.00 uroczyście powitano gości Nocy z designem, a następnie ogłoszono wyniki konkursu „Dobry Design”, promującego ciekawe polskie produkty ze sfery wnętrz. Finałową siódemkę, czyli kolekcję sof Fancy (Bizzarto), lampę KULA (Crystal Light), biurko Smart by VOX (Meble VOX), sofę Le Monde (Noti), kolekcję mebli tapicerowanych Fin (Italmeble), fotel Thunder (Elizabeth Interiors) oraz kolekcję mebli Geo od dziś do 30 czerwca można będzie oglądać na ekspozycji w holu głównym galerii. Odwiedzający wystawę mogą także wybrać swojego faworyta i zgłosić go za pomocą specjalnego formularza – na biorących udział w tym głosowaniu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Głosowanie trwać będzie od 12 do 22 czerwca.

Tuż obok „Dobrego Designu”  na poziomie 0 znalazła swoje miejsce kolejna ciekawa ekspozycja. „Design półkowy” to przedmioty polskiej produkcji „znalezione” przez 6-osobowe jury ekspertów w polskich sklepach: osiedlowym spożywczaku, drogerii, salonie AGD, księgarni, sklepie sportowym, których wyróżnikiem jest dobre wzornictwo, jakość, innowacyjność, atrakcyjny branding, ciekawy pomysł na budowanie marki. Jak się okazuje „designem do kupienia” może być piwo, męskie kosmetyki, rower, kryształowa karafka czy dziecięca bluzeczka.

Oczywiście to nie wszystkie wystawy zainaugurowane podczas Nocy z Designem. Galeria Wnętrz DOMAR promuje współpracę producentów  z uczelniami projektowymi i młodymi projektantami, stąd takie ekspozycje jak Skrawki Skórki, Przestrzeń łazienki, Dobry Tydzień Projektanta, Przepis na mały Dizajn, Mebel marzeń, 3XS.

Co jeszcze działo się podczas Nocy z Designem? Odwiedzający Galerię Wnętrz DOMAR mogli zrelaksować się na najwygodniejszym fotelu świata, zobaczyć nietypowy pokaz mody, podczas którego modelki nosiły kreacje wykonane z …. tapet, podziwiać „żywą” ekspozycję salonu, która zmieniała co godzina swój wystrój i zrelaksować się w urokliwym miejskim ogrodzie nad …basenem. Ten magiczny zakątek, oświetlony ogrodowymi lampami i biokominkami, przypominający ekskluzywny tropikalny kurort, został „wyczarowany” na parkingu przed galerią. Gościom niezwykle podobał się ten pomysł, bo zgodnie z aktualnymi trendami wypoczynek „outdoor” to jedna z najatrakcyjniejszych dla nas form relaksu.

Noc z Designem zakończył nastrojowy koncert Natalii Lubrano, ale Design Udomowiony 2014  trwał do 30 czerwca. Do końca miesiąca można było oglądać w Galerii Wnętrz DOMAR wszystkie wystawy, a także uczestniczyć w dodatkowych wydarzeniach.

W piątek 27 czerwca o godz. 18: 00 Łukasz Wojciechowski z wrocławskiej pracowni architektonicznej Vroa wygłosił wykład  Domy własne architektów – laboratorium pomysłów

Z kolei 14 i 28 czerwca Galeria wnętrz DOMAR wspólnie z Magdaleną Kreis i Natalią Romaszkan, autorkami projektu edukacyjno-artystycznego  „3D czyli Dizajn Dla Dzieci” działającego przy Galerii Dizajn – BWA Wrocław zaprosiła całe rodziny na projektowe warsztaty rodzinne
„D jak dywan” i „mieszkaMY” w ramach których powstały niezwykłe elementy wyposażenia wnętrz.

Noc z Designem Noc z Designem Noc z Designem Noc z Designem Noc z Designem Noc z Designem Noc z Designem Noc z Designem   Noc z Designem  Noc z Designem Noc z Designem Noc z Designem Noc z Designem Noc z Designem Noc z Designem Noc z Designem Noc z Designem Noc z Designem Noc z Designem