Ważne wydarzenie w dziedzinie design odbędzie się już dziś, 13 czerwca w Zamku Cieszyn. Dowiemy się, kto zwyciężył w konkursie „Śląska Rzecz”, akcji organizowanej przez Zamek Cieszyn mającej na celu wyłowienie najbardziej innowacyjnych i użytecznych produktów, projektów graficznych i usług. Wydarzeniu towarzyszyć będzie debata oraz otwarcie wystawy pokonkursowej.

Już po raz 9. oceniono innowacyjne pomysły, które wdrożono do produkcji na terenie województwa śląskiego w 2013 roku. Konkurs skierowany jest do firm, projektantów, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych. Do konkursu zgłoszono 13 produktów, 29 projektów graficznych oraz 10 usług. Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach: produkt, grafika użytkowa (w tym komunikacja wizualna i multimedia) oraz usługa.

Tuż przed ogłoszeniem wyników, o godz. 12:00 rozpocznie się debata „Mieliśmy marzenia. Design” na temat zmian w województwie śląskim po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Jej organizatorami są: Śląski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Zamek Cieszyn. Zwycięzców tegorocznej edycji konkursu poznamy o godzinie 14:00 na uroczystej Galii. Tuż po jej zakończeniu, o godzinie 15:00 odbędzie się wernisaż wystawy prezentującej wszystkie zgłoszone prace. Wystawa będzie prezentowana w Cieszynie do 27 lipca. Konkurs Śląska Rzecz jest jednym z wydarzeń w programie Śląskiego Czerwca Projektowego serii wydarzeń w obszarze design odbywających się w czerwcu.