Tegoroczna już ósma edycja Konkursu Wizja Wypoczynku – Skandynawski Funkcjonalizm miała dwa etapy i zakończyła się 18 września wręczeniem stypendiów pieniężnych uczestnikom warsztatów DOBRY TYDZIEŃ PROJEKTANTA podczas Gali Fundacji Piotra Klera w Filharmonii Opolskiej po koncercie fortepianowym muzyków – także stypendystów.

W warsztatach które odbywały się w pierwszym tygodniu września w Dobrotece wzięli udział laureaci pierwszego etapu konkursu którego zdaniem było zaprojektowanie mebla i jego wizualizacja w wirtualnej przestrzeni wnętrza. Etap ten zakończył się w czerwcu wystawą prac i Galą w Dobrotece, projektanci otrzymali cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez WSC Graphisoft Poland.

W drugim etapie także projektowano meble w skandynawskiej stylistyce jednak tutaj projektanci w dwuosobowych zespołach również realizowali własne pomysły wykorzystując potencjał produkcyjny partnerów Dobroteki – firm; KLER, Halupczok, M+meble i Ragaba. Wcześniej każdy zespół na otwartym forum zaprezentował dwie propozycje projektowe – do producentów należał wybór jednej z nich i jej prototypowanie tym sposobem zyskiwali prawo do nieodpłatnego wdrożenia i produkcji.

Opracowania projektowe oraz zrealizowane podczas warsztatów prototypy zostały ocenione korespondencyjnie przez jurorów:

Arch. Ewę Kuryłowicz reprezentującą SARP

Arch. Romualda Loeglera – Architektura & Biznes

Arch. Witolda Szymanika – WSC Graphisoft Poland

Ewę Gołębiowską – Zamek Cieszyn

Magdalenę Kiełkiewicz – Colorofon

Katarzynę Pełkę – Wzorro

Piotra Klera – Fundacja Piotra Klera

Jurorzy mieli bardzo trudny wybór ponieważ prace miały wyrównany bardzo wysoki poziom zarówno pod względem projektowym jak i realizacyjnym.

Nagrodę główną w postaci stypendium 9000PLN otrzymał zespół Małgorzata Łyszczarz i Iwo Reszczyński pracujący z firmą M+MEBLE, pozostali uczestnicy Patrycja Kryszczuk i Katarzyna Szczesna – KLER, Iwona Lisiecka i Kinga Pawlik – HALUPCZOK oraz Joanna Walkowiak i Wojciech Szczupak – RAGABA otrzymali wyróżnienia, również stypendia wysokości 2000PLN dla zespołu.

Korzyści z udziału w warsztatach będą mieli także uczestniczący w warsztatach producenci zamierzają bowiem wdrożyć pomysły do oferty handlowej licząc na sukces rynkowy, jest na to realna szansa bowiem wielu gości Gali Fundacji Piotra Klera było zainteresowanych zakupem prezentowanych prototypów.

FKR_ (1193)m FKR_ (1215)m FKR_ (1471)m FKR_ (1498)m FKR_ (1523)m FKR_ (1542)m FKR_ (1547)m FKR_ (1552)m FKR_ (1555)m FKR_ (1565)m FKR_ (1566)m FKR_ (1568)m FKR_ (2058)m IMG_4961 IMG_4964 IMG_4972 IMG_4976 IMG_4979 IMG_4982
IMG_4987
IMG_4992 IMG_5255 IMG_9381.mini