Podczas inauguracji Śląskiego Czerwca Projektowego 5 czerwca w Dobrotece odbyła się Gala wręczenia nagród laureatom pierwszego etapu konkursu Wizja wypoczynku 11 w tym roku pod hasłem Twój DOM. Zadaniem było opracowanie mebla i prezentacja w wizualizacji wnętrza. Na konkurs wpłynęły 24 projekty w ocenie jurorów na dobrym poziomie. Dlatego w tym roku przyznano wszystkie nagrody i wyróżnienia. Wyróżnienia w postaci dalmierzy laserowych Leica otrzymali: Wioletta Szymczyk z Kiełkowic

Ewa Półtorak z Szydłowa

Magdalena Arendarz z Poznania

Emilia Gabryel z Trzcielina

i Mateusz Góralczyk z Rzyk

Trzecią nagrodę w postaci oprogramowania Artlantis Render otrzymała Agnieszka Śmiarowska z Warszawy. Komentarz do projektu napisała Magdalena Kiełkiewicz.

„Projekt Bar-on zwraca uwagę swoją skromną acz niebanalną formą oraz zaproponowaną techniką wykonania. Warte docenienia jest to że autor przemyślał konstrukcję i funkcjonalność tego mebla. Projekt bardzo odpowiada założeniom formułowanym przez firmę DO_M czystego, funkcjonalnego wzornictwa nawiązującego do skandynawskich korzeni. Dobrze dobrane drewno i brak okuć udowadnia że autor projektu umie posługiwać się materią w której tworzy.”

 

Drugą nagrodę w postaci oprogramowania Artlantis Studio otrzymała Joanna Lenart z Makowa Podhalańskiego. Oto komentarz do projektu Magdaleny Kiełkiewicz.

„Bardzo przejrzysty, spójny i niepretensjonalny projekt. Do gustu przypadła nam prosta forma, przemyślana i w pełni realizowalna konstrukcja wszystkich elementów zestawu. Ciekawie kształtowane bryły są bardzo nowoczesnymi formami z wyczuwalną nutą nostalgii designu lat 70-tych. Widać zabawę detalem i świadomość użytych materiałów. Powstałe w projekcie meble są zarówno estetyczne jak i funkcjonalne oraz dają możliwość wykonania w różnych wariantach wykończeń.”

 

Natomiast Pierwszą nagrodę w postaci oprogramowania Rino oraz roweru Strida otrzymała Aleksandra Kania z Ostrowca Świętokrzyskiego.

„Wspólny czas spędzany w domu to również praca – przy pomocy laptopa, przy czytaniu, przy pisaniu. Laureatce 1-szej nagrody udało się pogodzić te aktywności w dodatku dla różnych pokoleń w jednym meblu. Zmienność funkcjonalną udało się uzyskać bez kompromisów dla formy. Jest ona lekka i współczesna. Pokazano to w neutralnej przestrzeni podkreślając że ten jeden mebel może zastąpić kilka innych sprzętów dając w efekcie swobodę i miejsce w przestrzeni tak potrzebne w mieszkaniach współczesnych miast.”

Komentarz do projektu arch. Ewa Kuryłowicz

Nagrody rzeczowe ufundowane zostały przez WSC Graphisoft Poland dystrybutora oprogramowania dla projektantów wręczała v-ce Prezes Pani Iwona Szymanik.