Podczas inauguracji Czerwca Projektowego w Dobrotece sekretarz konkursu Jan Cegiełka odczytał werdykt jury konkursu WIZJA WYPOCZYNKU 12-DOM.  Na przygotowanej wystawie zaprezentowano wszystkie projekty które napłynęły na konkurs  oraz wręczono nagrody rzeczowe laureatom ufundowane przez WSC Graphisoft Poland.

Nagrody pierwszej nie przyznano, drugą nagrodę oprogramowanie RHINO otrzymała Emilia Gabryjel.

„Jury wobec niewielkiej ilości prac jakie przesłano na konkurs przyznało jedynie dwie nagrody i dwa wyróżnienia.

Pomijając pierwszą nagrodę która została nie obsadzona kolejne miejsce czyli drugą nagrodę otrzymała praca sygnowana godłem 2283B79. Doceniono w niej spójny uniwersalny  koncept dający w efekcie różne meble – stoliki, sofy, fotel, modułowe i multifunkcjonalne. Prezentacje pomysłu jest bardzo dobra o wysokich walorach estetycznych.”

Arch. Ewa Kuryłowicz

Trzecią nagrodę w postaci oprogramowania Artlantis otrzymała Agnieszka Pluszczewicz.

„Punktuję: 10 pkt. dla pracy sygnowanej KF1992 – za maksymalnie otwarty system mebli niezbędnych do indywidualnej aranżacji mieszkania w strefie salonu, meblami które cechuje stylistyczna spójność, prostota i  użytkowa funkcjonalność. Wymiar estetyczny wydaje się być „świeży” ………, Przy założeniu wzbogacenia palety bazowego koloru konstrukcji i  materiałów obiciowych tapicerki, system może znacznie wzbogacić indywidualną kreatywność użytkownika.”

Arch. Romuald Loegler

Przyznano także dwa równorzędne wyróżnienia w postaci dalmierzy Leica jeden otrzymała Joanna Lenart.

„Mebel ROLL – sygnowany 8A113BZ – naszym zdaniem (ocenialiśmy zespołowo) mebel ten ma potencjał produkcyjny, jest w trendach, nie zajmuje za dużo miejsca i może być wielofunkcyjny. Mogą z niego korzystać nawet zwierzęta np. koty :). Może też być wykorzystany do ćwiczeń. Podoba mi się jego „japonizująca” estetyka.”

Katarzyna Pełka Wzorro

„Drugie wyróżnienie otrzymała Alicja Plewako.

Stół MOTE – jest ciekawą propozycją na domowe przyjęcia, prosta konstrukcja nie powinna stwarzać problemów realizacyjnych, a użyte materiały dobrze wpisują się w ofertę DO_M. Rozwiązanie nie jest szczególnie innowacyjne jednak szczere i  klarowne.”

Magdalena Kiełkiewicz

Laureaci spotkają się w dniach 5-13 września w Dobrodzieniu na warsztatach DOBRY TYDZIEŃ PROJEKTANTA podczas których we współpracy z lokalnymi producentami opracują prototypy meblowe.