Wystawa projektów dyplomowych studentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej to dla zwiedzających możliwość zapoznania się z trendami w projektowaniu architektonicznym, ale również z metodami pracy na projektem, jakie stosuje się na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. Dla dyplomantów to świetna okazja do zaprezentowania się szerszej publiczności, a być może również pokazanie swoich możliwości potencjalnemu pracodawcy.

W czerwcu tego roku zostanie otwarta wystawa projektów dyplomowych absolwentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.
Taka wystawa to dla zwiedzających możliwość zapoznania się z trendami w projektowaniu architektonicznym, ale również z metodami pracy na projektem, jakie praktykuje się na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. Dla dyplomantów to świetna okazja do zaprezentowania się szerszej publiczności, a być może również pokazanie swoich możliwości potencjalnemu pracodawcy.
Wystawa może być ciekawa dla zwiedzających, ponieważ prace charakteryzują się różnorodnością środków wyrazu i rozwiązań, którymi operują młodzi projektanci. Można rozróżnić szczególne znaki projektowe poszczególnych twórców, a ich prace bywają bardzo ciekawe i nieraz zaskakujące. Bardzo często prace dyplomowe są odzwierciedleniem osobistych pasji, ale również wskazują kierunek, w którym chcą w przyszłości podążać ich autorzy.
Ekspozycja w budynku przy ulicy Strzody 10 obejmuje dyplomy licencjackie absolwentów kierunku Architektura Wnętrz, które zostały obronione w bieżącym roku (2014) oraz prace magisterskie z ubiegłego roku (2013). W budynku przy ulicy Akademickiej 7 zostaną zaprezentowane dyplomy inżynierskie absolwentów kierunku Architektura i Urbanistyka.

20 czerwiec 2014r.