Prawie 600 młodych twórców i osiem miesięcy pracy. A efekty? Zobaczymy je podczas wystawy końcoworocznej katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Wernisaż odbędzie się we wtorek 12 czerwca.

Wystawa końcoworczona to: obrazy, grafika, instalacje, obiekty, scenografia, realizacje w przestrzeni publicznej, intermedia, gry komputerowe, produkty, strony www, książki, identyfikacja wizualna, projekty multimedialne. Autorami wszystkich prac są studenci z 4 kierunków: grafika, malarstwo, projektowanie graficzne, wzornictwo. Po raz drugi zobaczymy także dokonania studentów arteterapii, kierunku, który wspólnie prowadzą Uniwersytet Śląski, Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego i Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.
Dzięki tej wystawie każdy może się przekonać o jakości współpracy młodych ludzi z wykładowcami. Dodatkowo osoby zainteresowane sztuką, studenci kierunków artystycznych, humanistycznych i innych oraz profesjonaliści z różnych dziedzin, mogą się zorientować w szerokim spektrum działalności edukacyjnej ASP w Katowicach. Wystawa to dobra okazja, aby zobaczyć, że w katowickiej ASP można zdobyć wszystkie umiejętności przydatne artyście i projektantowi – od klasycznych technik graficznych i malarskich, po gry komputerowe, wirtualną rzeczywistość i tworzenie nowych produktów.